Urunk megkeresztelkedésének ünnepe
Isten adományai közül a keresztség a legszebb és legcsodálatosabb (...). A következő nevekkel illetjük: ajándék, kegyelem, kenet, megvilágosodás, a romolhatatlanság köntöse, az újjászületés fürdője, pecsét s mindaz, ami a legdrágább. Ajándék, mert azok kapják, akik semmit sem hoznak; kegyelem, mert még a bűnözőknek is megadatik; baptismus, mert a bűn beletemetődik a vízbe; kenet, mert szent és királyi (ilyenek azok, akiket fölkentek); megvilágosodás, mert ragyogó fény; köntös, mert beborítja szégyenünket; fürdő, mert lemos; pecsét, mert megőriz bennünket és Isten uralmának jele.
MAGYAR
SZENTMISÉK
a müncheni Damenstift-templomban, Damenstiftstraße
1.
JANUÁR 12. URUNK MEGKERESZTELKEDÉSE
10.00–10.25 Karácsonyi gyóntatás és rózsafüzér ájtatosság
(R. B.)
10.30–11.30 Ünnepélyes szentmise +Schwarzkopf
János l. ü.
Zsoltárválasz Áldja meg Isten az ő népét, * adjon neki
békességet.
Celebráns Merka János plébános
Lektor Kucsera János (Iz 42, 1–7; ApCsel 10, 34–38; Mk
1, 7–11)
Orgonista Sneff János
*
JANUÁR 19. ÉVKÖZI 2. VASÁRNAP
10.00–10.25 Karácsonyi gyóntatás és rózsafüzér ájtatosság
( M. A. )
10.30–11.30 Ifjúsági szentmise +Oláh Zoltán
és Mekker Terézia l. ü.
Zsoltárválasz Íme eljövök, Uram, * hogy teljesítsem azt,
amit kívánsz.
Celebráns Merka János plébános
Lektor Jánosi Margó (1 Sám 3, 3b–10. 19; 1 Kor 6, 13–20;
Jn 1, 35–42)
Közreműködik Ifjúsági Ének- és Zeneegyüttesünk dr. Kováts
János vezetésével
11.30–12.00 Félfogadás a sekrestyében
*
JANUÁR 26. ÉVKÖZI 3. VASÁRNAP
10.00–10.25 Karácsonyi gyóntatás és rózsafüzér ájtatosság
( M. A. )
10.30–11.30 Ünnepélyes szentmise +Oláh Zoltán
és Mekker Terézia l. ü.
Zsoltárválasz Utaidat mutasd meg nékem, * én Uram, Istenem!
Celebráns Merka János plébános
Lektor Barbul András (Jón 3, 1–5. 10; 1 Kor 7, 29–31;
Mk 1, 14–20)
Orgonista Sneff János
Magyar szentmise Rosenheimban,
január 12-én +Szög Mátyás l.
ü. és 26-án 12.30 órakor a St. Josef-templomban, Innstraße 4. Celebráns:
Merka János plébános.
RENDEZVÉNYEK
a Magyar Katolikus
Misszión, Oberföhringer Straße 40.
HÉTFŐ Január 13. Hiláriusz, Veronika, Vidor
19.00–21.30 Komámasszonyok-néptánccsoport
*
KEDD Január 14. Bódog, Félix
16.00–18.00 Bébi-Mami Kör
18.30–22.00 Regös kezdő-néptánccsoport
*
SZERDA Január 15. Remete Pál, Lóránt, Mór
16.00–18.00 Német nyelvtanfolyam kezdőknek
18.30–20.00 Patrona Hungariae Énekkarunk próbája a Thalkirchner
Str. 11. szám alatti
Alten Clubban, a Sendlinger Tor szomszédságában.
19.00–22.00 Regös-néptánccsoport
*
CSÜTÖRTÖK Január 16. Gusztáv, Priszcilla, Stefánia
19.00–20.30 Ifjúsági Ének- és Zeneegyüttes próba
20.00–21.30 Tánckör klasszikus táncot tanulóknak
*
PÉNTEK Január 17. Remete Antal, Antónia
17.00–18.30 Szentmise, szentségimádás, Imakör missziónk
házi kápolnájában
19.30–22.00 KMÉM-Müncheni Csoportja – Pax Romana összejövetel:
Dr. Prékopa András matematikus, az operációkutatás kiérdemesült tanszékvezető
professzora a budapesti ELTÉ-n, vendégprofesszor az észak-amerikai Rutgers
Egyetemen, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja „Bolyai János forradalma”
címmel tart vetítéssel egybekötött előadást.
*
Szombat Január 18. Árpád-házi Margit, Piroska
* * *
HÉTFŐ Január 20. Fábián, Sebestyén, B. Özséb, Tímea
19.00–21.30 Komámasszonyok-néptánccsoport
*
KEDD Január 21. Ágnes, Ágnéta, Inez
16.00–18.00 Bébi-Mami Kör
18.30–22.00 Regös kezdő-néptánccsoport
*
SZERDA Január 22. Vince, Anasztáz, Artúr
16.00–18.00 Német nyelvtanfolyam kezdőknek
18.30–20.00 Patrona Hungariae Énekkarunk próbája a Thalkirchner
Str. 11. szám alatti Alten Clubban, a Sendlinger Tor szomszédságában.
19.00–22.00 Regös-néptánccsoport
*
CSÜTÖRTÖK Január 23. Emese, Emerencia, Zelma
13.45–14.15 Szentmise missziónk házi kápolnájában
14.00–17.00 Szeniorok Klubja: Klasszikus táncok bemutatója
Turcsányi Andrea és Kis István közreműködésével.
19.00–20.30 Ifjúsági Ének- és Zeneegyüttes próba
20.00–21.30 Tánckör klasszikus táncot tanulóknak
*
PÉNTEK Január 24. Szalézi Ferenc, Vera
19.30–22.00 Széchenyi Kör
*
SZOMBAT Január 25. Pál megtérése, Saul, Henrik
11.00–12.00 Elsőáldozási előkészítő rövid szülői értekezlettel
12.00–15.30 Hétvégi Magyar Iskola magyar néptánc tanítással,
önképzőkör, színjátszás
14.30–15.30 Bérmálási előkészítő
15.30–18.00 Cserkészfoglalkozás
*
2002-ben egyházi közösségünkben a keresztség szentségében
részesült 10 gyermek (7 leány, 3 fiú), 1 felnőtt; első szentáldozáshoz
járult 4 felnőtt; bérmálkozott 8 fiatal (4 leány, 4 fiú), 5 felnőtt; házasságot
kötött 1 jegyespár; eltemettünk 10 elhunytat (2 nőt és 8 férfit); ministránsaink
közül
Paulescu Anna 52
Siményi Mónika 24 Józsa Máté
15 Nadj Markus 5
Paulescu Daniela 51 Lévai Tamás
22 Szilvássy Gergely 14
Felber Evelyn 5
Balogh András 41
Lévai András 20
Barbul András 13
Kováts Judit 4
Gőgh Júlia
38 Bozó Mária
18 Szilvássy Melinda 13
Győry Katalin 4
Barbul Anna
37 Lévai Dániel
18 Győry András
10 Uebel Bibiane 3
Jánosi Ferenc
34 Kucsera Ágnes 18
Lévai Olivér
8
Jánosi Margit
32 Győry István
16 Somogyi András 7
Jánosi Kinga
32 Józsa Péter
16 Felber Rosemarie 6
alkalommal vett részt az oltár körüli szolgálatban.
*
Hálásan köszönjük híveink, különösen csoportvezetőink missziónkért végzett imáit és áldozatos munkáját. Isten fizesse meg.
* * *
ELŐZETES: február 8-án egyházközségi farsangi bál.